Polskie Towarzystwo Mykologiczne współorganizuje  w kwietniu 2019 roku konferencję  MycoRise Up! Młodzi w mykologii  skierowaną do studentów i doktorantów.  Odbędzie się ona 12-13 kwietnia (a nie jak poprzednio  podawaliśmy 19-20 kwietnia). Zmiana terminu wynika z próśb osób zainteresowanych, gdyż początkowy termin przypadał na początek Świąt Wielkiej Nocy.
Mamy nadzieje, że spotkanie to pozwoli naszym młodym kolegom się poznać i nawiązać współpracę oraz będzie stanowić dobrą motywację do dalszej pracy w mykologii i rozwoju osobistego. Konferencja ta będzie też dobrą alternatywą dla osób, dla których za drogie będzie uczestnictwo w Congress of European Mycologists Warsaw-Bialowieza 2019.
Jedną z zalet konferencji jest możliwość prezentacji swoich badań  w języku angielskim. Wystąpienia (referaty, multimedialne postery) w tym języku będą preferowane w ramach konferencji, choć nieobowiązkowe. Przewidujemy wyróżnienia i motywujące nagrody materialne za najlepsze wystąpienia ustne i postery.
Proszę również zwrócić uwagę na  pokrycie kosztów noclegu i częściowo wyżywienia w ramach niskiej opłaty wpisowej (110 zł).
Serdecznie zapraszamy Państwa Uczniów do udziału w tej konferencji. Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym pliku.
Z poważaniem,
Małgorzata Ruszkiewicz-Michalska
Więcej informacji na stronie: