W dniu 22 maja 2019 roku (środa) Uniwersytet Opolski będzie uczestniczył w wydarzeniu organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy pn. Festiwal Kariery. Zdrowa kariera przed Tobą – Plakat.
W ramach wydarzenia, w godz. 9:00-14:00, zaplanowane zostały wykłady, prelekcje (Festiwal Kariery – program 2019) oraz stoiska festiwalowe, w organizację których zaangażowani zostali m.in. studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego oraz wykładowcy, studenci i absolwenci UO:
Przeprowadzone zostaną m.in. akcje:
  • „Serce masz tylko jedno” – pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi;
  • „Zaburzenia Odżywiania” – pomiar masy i składu ciała (bez wydruku, ale można zrobić fotkę);
  • „Wyroluj raka” – nauka samobadania piersi oraz profilaktyka przeciwnowotworowa;
  • „Ratowanie na spontanie” – jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy (BLS dorosłego i BLS dzieci);
  • Profilaktyka zdrowia psychicznego;
  • Rejestracja do bazy fundacji DKMS;

oraz wykłady:

• Godz. 9:00 wykład pt. „Pomiędzy nauką a pasją” poprowadzi dr hab. Robert Geisler, prof. UO.
  • Godz. 11.45 – 12.15 wykład pt. „JA w świecie zmian. Bliskie spotkanie z jogą”, które poprowadzi Krystian Mesjasz, Absolwent Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego.
Gościem specjalnym Festiwalu będą Beata Sadowska oraz Rafał Gębura.